Trg vstaje 11
2342 Ruše
V Športnem parku Ruše ponovno pripravljamo tradicionalno Kresovanje – večer druženja, glasbe in ohranjanja običajev.
Četrtek, 30. april 2026
od 18. ure naprej
Dogodek bo ponudil pester program za vse generacije. Najmlajše bo razveselil otroški program z animacijami, za katere bosta poskrbela tudi Brata Malek. Praznično vzdušje bodo soustvarili tudi nastopajoči iz lokalnega okolja – Godba Ruše ter Mažoretno društvo Ruše.
Sledil bo pohod z baklami, nato pa tradicionalni prižig kresa, ki vsako leto simbolično poveže skupnost in naznani prihod pomladi.
Vrhunec večera bo velika zabava z vedno energično Tanjo Žagar, ki bo poskrbela za odlično glasbo, ples in pravo kresno vzdušje. Za prijetno druženje bo na voljo tudi odlična gostinska ponudba.
Vabljeni, da skupaj prižgemo kres in ustvarimo še en nepozaben večer v Rušah!
![]()